100 dni na zwrot

DARMOWA DOSTAWA od 50,00 zł

Zamów telefonicznie+48725402560
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Krawaty jedwabne

( ilość produktów: 54 )

Jedwab to najlepszy i najczęściej wybierany materiał do szycia krawatów. Z czego wynika fakt, że luksusowe krawaty są szyte z jedwabiu i jakie właściwości surowca determinują ten wybór? Przeczytaj poniższy tekst, w którym wyjaśniamy dlaczego krawaty jedwabne zdobywają serca mężczyzn na całym Świecie.

Modne krawaty męskie z jedwabiu

Jedwab pachnie luksusem czy luksus pachnie jedwabiem? Niezależnie od Waszej odpowiedzi jest oczywistym, że luksus i jedwab to swoiste synonimy. Ta para rzeczowników jest jak małżeństwo lub jak yin i yang. Występuje zawsze razem i naturalnie budzi skojarzenie dobrej jakości, świadomego wyboru oraz gwarancji satysfakcji.

Dlaczego jedwabne krawaty mają tak świetną markę? Czy to kwestia marketingu czy po prostu jedwab, to najlepszy surowiec na elegancki krawat?

Odpowiadając nieco przewrotnie, jedwab faktycznie stanowi idealny surowiec na krawat. Co za tym idzie, broniąc się jakością zyskał uznanie wśród mężczyzn na całym globie. Zatem świetny marketing to efekt wyjątkowej jakości.

Oto kilka faktów o krawacie z jedwabiu:

Fakt 1. Krawaty jedwabne dobrze się wiążą

Tak, węzeł krawata uszytego z jedwabiu bardzo dobrze się wiąże oraz później rozwiązuje. Wynika t o z budowy włókna jedwabiu, które jest bardzo długie i gładkie. Materiał utkany z jedwabnej nici jest śliski i nie elektryzuje. Dzięki temu łatwo wykonasz węzeł a potem go rozwiążesz

Fakt 2. Jedwabne krawaty mają wyjątkowy połysk

Tak, połysk materiału jedwabnego trudno porównać z czymkolwiek innym. Chcąc go opisać można powiedzieć, że to połączenie matowości i błysku. Jest subtelny, głęboki, pięknie odbija światło i wydobywa głębię kolorów.

Fakt 3. Krawaty jedwabne długo zachowują dobry stan

Tak. Warunkiem dobrego stanu nawet starego krawata jest jego odpowiednie traktowanie. Krawat z jedwabiu wymaga rozwiązywania po zdjęciu z szyi. Powinien być przechowywany w stanie wiszącym lub luźno zwiniętym. Ponieważ jedwab jest włóknem naturalnym jego odporność na czynniki zewnętrzne takie jak światło jest wyższa niż np. poliestru. Dłużej zachowuje kolory a odprasowanie pogniecionego krawata jest łatwe.

Krawaty jedwabne w sklepie internetowym Pewien Pan

Marka Pewien Pan od lat oferuje wysokiej jakości krawaty jedwabne. Ich produkcję można podzielić na dwa etapy. Pierwszy etap to wybór i produkcja tkanin. Wybieramy je na podstawie niewielkich próbek przygotowanych przez naszych włoskich partnerów. Są to sezonowe kolekcje, których projektowaniem zajmuje się tamtejsze studio.

Po złożeniu zamówienia rozpoczyna się produkcja materiałów. Ze względu na dużą ilość wzorów odbywa się ona na nowoczesnych krosnach sterowanych komputerowo. Dają nam one możliwość wyprodukowania wielu rodzajów i wzorów tkanin w małych, butikowych seriach.

Drugi etap to krojenie tkanin i szycie krawatów. Zajmuje się tym niewielka włoska manufaktura oraz, w przypadku krawatów na zamówienie, nasza pracownia w Łodzi. Może to trudne do wyobrażenia, ale każdy krawat jest szyty ręcznie. Nie mamy maszyny, która jak opiekacz do tostów wyrzuca gotowy krawat :)

Zatem na jakość krawata wpływa praca wielu osób oraz jakość surowców. To także elementy, których nie widać na zewnątrz takich jak wkładki. Używamy tylko wysokiej jakości włoskich wkładów z naturalnej wełny, bawełny, lnu i wiskozy. Dzięki nim, krawaty Pewien Pan mają piękne węzły oraz idealną układalność.

pixel