100 dni na zwrot

DARMOWA DOSTAWA od 50,00 zł

Zamów telefonicznie+48725402560
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Parasole męskie

( ilość produktów: 7 )

Kiedy Jonas Hanway, który jest uważany za inicjatora współczesnej funkcji parasola, przechadzał się w deszczu ulicami Paryża, ówcześni eleganci kpili z jego pomysłu. Dzisiaj spacer z parasolem w ręku jest czymś zupełnie naturalnym i żaden dandys nie wyjdzie z domu bez parasola w ręku.

Parasole męskie składane, duże i kieszonkowe

Od wielu lat parasole męskie stanowią ważny dział naszego sklepu. Bazujemy na sprawdzonych modelach, które pochodzą od czołowych producentów z Europy. Parasole ze względu na ich konstrukcję dzielą się na dwa rodzaje. Oba można zamówić w naszym sklepie on-line.

Parasol męski składany – to popularny typ parasola, którego teleskopowa konstrukcja pozwala na złożenie głównego pręta do niewielkich wymiarów. Dzięki temu z długości około 70 cm - 80 cm uzyskujemy parasol o długości 28 cm - 32 cm, który możemy schować do torby a nawet kieszeni płaszcza. Zaletą takiego rozwiązania są oczywiście kompaktowe rozmiary i niewielka waga.

Parasol męski duży – ten model parasola ma kilka określeń. Często spotykana nazwa to parasol golf lub parasol typu laska. To najbardziej klasyczny typ parasola. Pręt główny nie jest składany, a parasol faktycznie wygląda jak laska do podpierania. Bardzo często te eleganckie parasole męskie mają dużą czaszę, która pozwala spacerować w deszczu nawet dwóm osobom jednocześnie. Jeden z takich długich parasoli męskich marki Bugatti, który znajdziecie na tej stronie ma średnicę czaszy wynoszącą aż 132 cm. Parasol o tak dużych wymiarach nazywany jest parasolem prezydenckim.

Parasol męski z systemem Windproof

Dobrej jakości parasol wyróżnia kilka elementów. Są one związane z jego budową oraz zastosowanym materiałami.

Czasza parasola – najlepiej kiedy jest zbudowana z większej niż 7 ilości prętów. Im więcej tym lepiej, ponieważ taka konstrukcja jest stabilna i zdecydowanie bardziej trwała. Idealny wybór, to parasol z dziesięcioma szprychami. W naszej ofercie rekord to 16 szprych w parasolu Bugatti Dorman.

System przeciwwietrzny – dobrej jakości parasol powinien posiadać system przeciwwietrzny Windproof. To specjalne rozwiązanie konstrukcyjne sprawia, że podczas silnego wiatru parasol zamiast z nim walczyć, czasza parasola odwraca się w kierunku wiatru! Dzieje się to za sprawą elastycznych szprych oraz specjalnym sprężynom.

System rozkładania parasola – wszyscy cenimy wygodę. Dlatego konstruktorzy współczesnych parasoli męskich wyposażyli je w specjalne mechanizmy umożliwiające rozkładanie i składanie parasola za pomocą jednego przycisku. Kupując parasol sprawdź czy posiada on system Open/Close

Lekkie i wytrzymałe materiały - od parasola oczekuje się przede wszystkim trwałości oraz lekkości, ponieważ dwudziestominutowy spacer z ciężkim parasolem nie będzie niczym przyjemnym. Dlatego zwracaj uwagę na to z czego jest zrobiony Twój parasol. Lekki i wytrzymały parasol ma pręt główny z duraluminium, natomiast końcówki szprych z włókien szklanych. W wyższej jakości parasoli stosuje się także włókna węglowe. Takim przykładem jest składany parasol austriackiej produkcji Doppler Carbonsteel.

pixel