100 dni na zwrot

DARMOWA DOSTAWA od 50,00 zł

Zamów telefonicznie+48725402560
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna - którą wybrać?

2020-06-02
Skóra naturalna czy skóra ekologiczna - którą wybrać?

Paski, portfele, buty, torby, jak i wiele innych produktów wykonywanych jest ze skóry naturalnej. Jest to materiał wytrzymały, elegancki oraz drogi. Jednak dla tych produktów istnieją alternatywne, wykonane z tzw. eko skóry, która jest zdecydowanie tańsza od skóry naturalnej. Mnogość produktów wykonanych z tych materiałów nie pomaga w decyzjach zakupowych. My postaramy się przedstawić w jak najprostszy sposób, czym różnią się te dwa materiały i w jaki sposób je odróżniać.

Czym jest skóra naturalna?

Skóra naturalna, skóra licowa pochodzi od zwierząt, głównie krów. Po jej zdjęciu, oczyszcza się ją, poddaje procesowi garbowania, licowania, a na koniec konserwuje, by nadać jej odpowiedni wygląd i zapach. Istnieją dwa źródła pozyskiwania skór - od ubojni, gdzie krowy hodowane są na mięso oraz z hodowli krów przeznaczonych do uboju na skóry.

Co to jest eko skóra?

Produkcja eko skóry to proces chemiczny. Skóra ekologiczna to materiał syntetyczny produkowany z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą polichlorku winylu, dzięki któremu do złudzenia przypomina skórę naturalną. Podobieństwo nie dotyczy tylko wyglądu, ale też właściwości. Wytworzenie skóry ekologicznej wiąże się z kwestiami etycznymi dotyczącymi hodowania zwierząt na skóry naturalne.

Skóra naturalna a skóra ekologiczna - wady i zalety

Narzędzia niezbędne przy obróbce naturalnej skóry

 

Zalety skóry naturalnej:

Wady skóry naturalnej:

 • duża wytrzymałość
 • oddychający materiał
 • nie powoduje uczuleń
 • dopasowuje się do kształtu użytkownika
 • materiał pochodzenia zwierzęcego
 • wysoka cena
 • konieczność konserwacji

 

Zalety skóry ekologicznej:

Wady skóry ekologicznej:

 • nie jest pochodzenia zwierzęcego
 • niska cena
 • większa odporność na wodę
 • nie wymaga konserwacji
 • elastyczny materiał
 • różnorodność faktur i kolorów
 • nieoddychający materiał
 • mniejsza wytrzymałość
 • produkcja szkodliwa dla środowiskaJak odróżnić wyroby skórzane naturalne od eko skóry?

Skóra ekologiczna do złudzenia przypomina skórę naturalną. Dlatego warto wiedzieć o pewnych aspektach, które pomogą w rozpoznaniu rodzaju materiału, z którego został zrobiony interesujący nas produkt:

  1. Sprawdzenie metki – producent ma obowiązek umieścić informację, z jakiego materiału wykonuje produkt.
  2. Cena produktu – produkty ze skóry naturalnej są drogie, te ze skóry ekologicznej można kupić zazwyczaj o połowę taniej.
  3. Faktura – skóra pochodzenia naturalnego ma nieregularne rowki, esko skóra natomiast jest zazwyczaj gładka lub jej nierówności układając się w regularny wzór.
  4. Zapach – skóra naturalna posiada charakterystyczny, nie do podrobienia zapach. Skóra ekologiczna zazwyczaj nie ma zapachu, ta gorszej jakości natomiast pachnie gumą lub innym materiałem syntetycznym
  5. Dotyk – skóra naturalna jest grubsza od skóry ekologicznej, a co za tym idzie - sztywniejsza. Skóra ekologiczna natomiast jest cienka i elastyczna, przypominająca śliski materiał.

Nie odpowiemy natomiast na pytanie, który materiał wybrać. To już od samego kupującego zależy, jakimi wytycznymi się kieruje podczas dokonywania wyboru skóry. My natomiast możemy wskazać kilka produktów, które mogą zainteresować zwolenników zarówno naturalnej, jak i ekologicznej skóry. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, a w szczególności warto zwrócić uwagę na skórzane plecaki męskie, które wykonane są ze skóry ekologicznej i z pewnością nadadzą się na niejedną wyprawę po mieście. Plecaki te są pojemne i wykonane w Polsce.

SKÓRZANY PORTFEL ZE SKÓRY, CAMEL

Innym produktem wartym uwagi są portfele męskie skórzane, wykonane w Polsce ze skóry naturalnej. Różnorodność wielkości i kolorów sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni portfel dla siebie. Jeśli natomiast interesuje Cię galanteria męska skórzana, znajdziesz u nas różnego rodzaju paski skórzane, saszetki, rękawiczki i wiele innych produktów głównie ze skóry naturalnej, ale posiadamy w ofercie także produkty ze skóry ekologicznej.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel