100 dni na zwrot

DARMOWA DOSTAWA od 50,00 zł

Zamów telefonicznie+48725402560
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Spotkanie grupy "Jak będzie z dandysami" - relacja

2020-07-12
Spotkanie grupy "Jak będzie z dandysami" - relacja

W piątek 10 lipca 2020 odbyło się wyjątkowo eleganckie spotkanie. W sklepie i atelier krawieckim Bogusławski w Łodzi przy ulicy Nawrot 7 zebrało się kilkunastu członków grupy „Jak będzie z dandysami”. Obok administratora grupy Adama Turalskiego stawiło się kilku łódzkich dandysów m.in. Mariusz Gruszczyński. Juliusz Zieliński, Mateusz Purgał, Paweł Ptaszyński czy Cezary Makowski i Grzegorz Rymer. Mieliśmy także gościa z Kielc, a nawet ze Szczecina - Kamil Kochanowski oraz Bartek Zurkowski. Podczas spotkania podano wypieki przygotowane przez żony niektórych uczestników oraz przekąski i napoje.

Historia zawodu krawca – Marcin Bogusławski

Spotkanie miało charakter zamknięty, a w jego agendzie znalazły się interesujące wystąpienia. Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości jako pierwszy wystąpił gospodarz wydarzenia Marcin Bogusławski. Historia zawodu krawca, o której opowiedział, była okraszona kilkoma anegdotami, ale przede wszystkim pokazała uczestnikom drogę, jaką przeszedł od momentu rozpoczęcia nauki w szkole zawodowej aż po dzień dzisiejszy. Padło kilka ciekawych pytań, które wywołały krótkie dyskusje. Goście dopytywali Marcina Bogusławskiego o aktualne wymagania Jego Klientów oraz o najbardziej nietypowe realizacje.

Krawiec Bogusławski na spotkaniu z dandysami w swoim salonie w Łodzi

Po tej części uczestnicy wydarzenia wznieśli za gospodarza toast kieliszkiem Prosecco.

Elegancko ubrani dandysi w Atelier Bogusławski

Początki przygody z elegancją – Kamil Kochanowski

Jako drugi w kolejności zabrał głos Kamil Kochanowski. W bardzo ciekawy, a chwilami nawet zabawny sposób opowiedział o swoich początkach przygody z męską elegancją. Najciekawszą częścią wypowiedzi były historie, jakie spotkały Kamila w związku z jego ubiorem. Zdradził nam, że elegancka stylizacja była nawet powodem, dla którego zainteresowała się nim pewna niewiasta...

Mężczyźni w garniturach i koszulach w paski Mężczyzna w brązowym dwurzędowym garniturze z bordwoym krawatem


Historia Kamila wywołała dłuższą dyskusję na temat tego, jak rozumiemy pojęcie dandys oraz jak otoczenie odbiera młodego mężczyznę w garniturze.

Mężczyźni w garniturach w prążek

Po tym wystąpieniu był czas na grupowe zdjęcia. Zdradzimy Wam, że podczas ustawiania się elegantów do zdjęcia przed sklepem, przejeżdżające samochody zatrzymywały się, a kierowcy patrzyli z zaciekawieniem na to, co się dzieje. Potwierdza to tezę, że elegancja poza formalnymi okolicznościami nadal wzbudza emocje :)

Łódzcy dandysi przed Atelier Bogusławski

Historia fraka i smokingu – Juliusz Zieliński

Drugą część piątkowego spotkania grupa spędziła w jednej z łódzkich restauracji na terenie Off Piotrkowska. Po pysznej kolacji i lampce wina mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawej prezentacji dotyczącej historii fraka oraz smokingu. Prezentację przygotował Juliusz Zieliński, który wykazał się głęboką wiedzą. Panowie byli pod wrażeniem szczegółowości tematu, o jaką zadbał prelegent. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe ryciny oraz zdjęcia wyjątkowej kolekcji biżuterii męskiej. Wystąpienie Juliusza wywołało lawinę pytań, które poszerzyły naszą wiedzę o kolejne detale i ciekawostki związane z klasyczną elegancją.

Mężczyzna w granatowym garniturze Mężczyzna w garniturze w prążek tzw. tenis, koszuli pin collar i czerwonym krawacie

 

Podsumowanie spotkania grupy "Jak będzie z dandysami"

Mamy nadzieję, że to łódzkie spotkanie grupy „Jak będzie z dandysami” jest pierwszym z dłuższego cyklu. Panowie mieli wreszcie okazję poznać się na żywo, swobodnie podyskutować oraz poznać nowe zagadnienia związane z interesującym ich tematem męskiej elegancji.

Elegancko ubrani mężczyźni

Okazuje się, że to niezwykle ciekawi i barwni ludzie, przedstawiciele różnych profesji. Niesamowite poczucie humoru wielu Panów bardzo ociepliło panującą na spotkaniu atmosferę. W komentarzach po spotkaniu dość często pojawiła się wola jego powtórzenia, dlatego liczymy na kolejne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixel